0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
[FOTO] Siatkarskie emocje na najwyższym poziomie. Turniej Partnerstwa Regionalnego
Dodał: DL, 13-10-2019 14:36, odsłon: 833

W weekend gwiazdy PlusLigi odwiedziły kozienicką halę sportową w ramach Turnieju Partnerstwa Regionalnego. Podczas sobotnich zmagań kibice byli świadkami widowiskowego zwycięstwa drużyny Cerrad Enea Czarni Radom, a także zaciekłej walki Aluronu Virtu CMC Zawiercie z GKS Katowice. Sponsorem głównym turnieju była Enea Wytwarzanie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski.

W turnieju wzięły udział cztery drużyny z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce – PlusLigi, które zapewniły sportowe emocje na najwyższym poziomie. W Kozienicach pojawiły się takie drużyny jak Cerrad Enea Czarni Radom, GKS Katowice, Indykpol AZS Olsztyn oraz Aluron Virtu CMC Zawiercie.

Pierwszy dzień turnieju rozgrywany był w hali MOSiR w Radomiu. Kolejne dni turnieju, a więc sobota i niedziela odbyły się w hali przy ulicy Głowaczowskiej w Kozienicach. Jako pierwsi w sobotę na parkiet wyszli siatkarze z Zawiercia i Katowic. Mecz ten był niezwykle emocjonujący i zakończył się dopiero w tie-breaku. W pierwszym secie mocny i precyzyjny serwis Jakuba Jarosz sprawił rywalom z Zawiercia nie lada problem w przyjęciu przez co to drużyna z Katowic jako pierwsza miała piłkę setową. Po zaciętej walce pierwszy set zakończył się wynikiem 31-29 dla ekipy z Zawiercia. Druga odsłona była pod kontrolą drużyny z Zawiercia, gdzie wygrali 25-21. Trzeci set to popis siatkarskich umiejętności w wykonaniu siatkarzy GKS Katowice, którzy wygrali trzeciego seta 16-punktową przewagą. Czwarty set również poszedł po myśli Katowiczan i wygrali go 25-23. W tiebreaku nie brakowało emocji i widowiskowych zagrań. W piątym secie siatkarze z Zawiercia zaczęli dużo lepiej i wygrali to spotkanie, wygrywając w ostatniej partii 15-13.

Siatkarze z Zawiercia po zaciekłej rywalizacji wygrali swoje spotkanie dopiero w tie-breaku.

Drugi sobotni mecz był pojedynkiem Cerrad Enea Czarnych Radom z Indykpol AZS Olsztyn. Siatkarze z Radomia zaprezentowali kibicom zebranym na hali siatkówkę na najwyższym światowym poziomie i pewnie zwyciężyli w spotkaniu, wygrywając 3:0 w setach. Pierwszy set nie zaczął się dobrze dla Radomian, ale w końcówce odrobili kilku punktową stratę, a dobra zagrywka Filipa pozwoliła wygrać im tę partię rezultatem 26-24. W drugim secie siatkarze z Katowic stawili opór ekipie z Radomia, przez co set zakończył się rezultatem 29:27.

Świetnie dysponowani siatkarze Cerrad Enea Czarni Radom nie stracili, ani jednego seta w sobotnim spotkaniu z olsztyńską drużyną.

W niedzielnych meczach Indykpol AZS Olsztyn podejmował Aluron Virtu CMC Zawiercie. Siatkarze z Olsztyna wygrali pewnie to spotkanie nie tracąc żadnego seta. Spotkaniem, które zwieńczyło turniej była rywalizacja pomiędzy siatkarzami Cerrad Enea Czarni Radomia GKS Katowice. Drużyna z Radomia wygrała pewnie również swoje niedzielne spotkanie, nie dając rywalom żadnych szans na urwanie choćby jednego seta.