Dzisiaj jest niedziela, 05 kwietnia 2020 r., 96 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
[ZDJĘCIA, WIDEO] Świąteczna atmosfera na skwerze w Garbatce-Letnisko. Dziś Wigilia Gminna
Dodał: MaG, 19-12-2019 20:15, odsłon: 1659
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek, łamanie się opłatkiem i życzenia od władz samorządowych. W czwartek, 19 grudnia miała miejsce kolejna, już dziesiąta Gminna Wigilia w Garbatce-Letnisko.

Garbacka wigilia odbyła się już po raz dziesiąty. Na skwer św. Jana Pawła II, który znajduje się przed budynkiem urzędu tłumnie przybyli mieszkańcy gminy, których przywitała wójt Teresa Fryszkiewicz.


- W ten piękny przedświąteczny, mglisty wieczór, kiedy zbliża się do nas Betlejemska Gwiazda życzę wam wszystkim aby w sercach naszych zapanowała radość, spokój i uroczysty nastrój. Skupmy swoje myśli przy żłóbku betlejemskim aby w ręce Bożej dzieciny oddać pokłon i słowa podzięki za wszystkie spełnione życzenia, obietnice i prośby. - mówiła wójt Teresa Fryszkiewicz. - Mili Państwo po raz dziesiąty spotykamy się tu na skwerze nazwanego imieniem Jana Pawła II aby dzielić się opłatkiem, składać sobie życzenia, ofiarować sobie wzajemną życzliwość.

 


Wójt złożyła również podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy chętnie przyłączyli się do organizacji tegorocznego wigilijnego spotkania. Życzenia mieszkańcom Garbatki złożył również przewodniczący Rady Gminy Włodzimierz Mazur  - Chciałbym Państwu życzyć spokoju w te nadchodzące święta, dużo radości i aby te święta były rodzinne a  w nadchodzącym roku żebyśmy spełnili wszystkie marzenia i plany.

 


Chwilę później wigilijną modlitwę poprowadził proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbe w Bogucinie ks. Bogdan Piwko oraz w imieniu proboszcza parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Garbatce-Letnisko ks. kan. Augustyna Rymarczyka, wikariusz ks. Damian Janiszewski. -  Życzę aby ten nadchodzący 2020 rok obfitował w Boże Łaski, błogosławieństwo Boże i by każdy z nas jak tutaj jesteśmy spotkali się razem po raz jedenasty.

 

Po oficjalnym otwarciu uroczystości wszyscy obecni na wigilii zgodnie z bożonarodzeniową tradycją podzielili się opłatkiem, składając sobie życzenia

 

Mieszkańcy mogli skosztować pierogów, racuchów, kapusty z grochem, tradycyjnego barszczu czy odpowiednio przyprawionego śledzia. Na stole nie zabrakło również wielu owoców. O świąteczną oprawę muzyczną zadbali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Garbatce-Letnsiko oraz seniorzy z Klubu Seniora „Wrzos”.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Niestety, w naszej gminie potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. Poinformował o tym bur...
Fot. www.gniewoszow.pl
Jak poinformował Urząd Gminy w Gniewoszowie, od dnia 7 kwietnia zostanie przywrócony handel na tar...
W piątek 3 kwietnia po godzinie 14 na polecenie premiera Mateusza Morawieckiego Lasy Państwowe wprowadził...
Fot. Kozienice24
3 kwietnia za pośrednictwem Starostwa Powiatowego w Kozienicach Zakłady Mleczarskie „Obory” w...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook