Dzisiaj jest piątek, 10 lipca 2020 r., 192 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
[ZDJĘCIA] Ten bal ósmoklasiści z Garbatki zapamiętają na długo
Dodał: MaG, 11-02-2020 12:33, odsłon: 2151
fot.Monika Rodakowska
fot.Monika Rodakowska

Odświętne stroje i wystój sali sprawiły, że klimat zabawy był wyjątkowy. W Publicznej Szkole Podstawowej odbył się bal ósmoklasisty.

 

1 lutego o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Garbatce-Letnisko zabrzmiały pierwsze takty poloneza. To uczniowie klasy ósmej tradycyjnym tańcem rozpoczęli bal, na który zaprosili tym razem nie tylko dyrekcję szkoły, nauczycieli, rodziców i gości, ale też swoich młodszych kolegów z klas siódmych.

 

Tradycyjny polonez zachwycił wszystkich zgromadzonych, szczególnie na twarzach rodziców uczniów widać było wzruszenie i dumę. Układ taneczny został przygotowany pod okiem pani Anny Banaś i pana Waldemara Langi.

 

 

Dyrektor Agnieszka Babańca, która w imieniu swoim i zastępcy Eweliny Piecyk-Kowalskiej, powitała wszystkich zgromadzonych, a w szczególności uczniów najstarszej klasy. Wyraziła uznanie, za tak dobrze wykonane zadanie, jakim było zatańczenie trudnego tańca. Podkreśliła również, że wierzy, że z podobnym zaangażowaniem uczniowie podejdą do nauki przed egzaminem, który czeka ich juz za dwa miesiące.

 

Głos zabrali również zaproszeni goście: sekretarz gminy, Marzena Pomarańska, ksiądz kanonik Augustyn Rymarczyk i przewodnicząca Rady Rodziców, Sylwia Sałek.  W miłych słowach podziękowali za zaproszenie, wyrazili podziw dla młodzieży za ich taniec oraz życzyli nie tylko dobrej zabawy podczas tego wieczoru, ale też dobrych wyników podczas czekających ich egzaminów.

 

W imieniu uczniów głos zabrała Laura Rutka, która podziękowała dyrekcji, nauczycielom i rodzicom za to, że wszyscy wspólnie włożyli swój wkład nie tylko w przygotowanie balu, ale też pomogli uczniom stać się takimi, jakimi są. Słowa podziękowania nie tylko za naukę i wychowanie, ale też wszystkie spotkania, wycieczki, wspólne zadania, które sprawiły, że czuli się dobrze podczas tych lat w szkole popłynęły do wszystkich nauczycieli z PSP w Garbatce.

 

 

W szczególny sposób skierowała podziękowania do wychowawczyni, pani Anny Rutki, która zawsze była przy nich, w każdej dobrej, ale też i w każdej trudnej sytuacji. Życzyła wszystkim udanej zabawy. Do podziękowań dołączyli też rodzice, którzy wyrazili podziw dla nauczycieli przygotowujących poloneza, pani Anny Banaś i Waldemara Langi. Podziękowali także wszystkim nauczycielom, wychowawcy klasy i dyrekcji szkoły za zaangażowanie w pracę z ich dziećmi. Życzyli ósmoklasistom, by ten pięknie zatańczony polonez był wstępem do pięknych wyników egzaminów.

 

 

Po słowach podziękowań i życzeń, rozpoczął się bal. Odświętne stroje i wystój sali sprawiły, że klimat zabawy był wyjątkowy. Uczniowie świetnie się bawili przy dźwiękach różnorodnej muzyki. Świetną atrakcją okazała się przygotowana przez samych uczniów fotobudka, w której można było sobie zrobić zdjęcia z przygotowanymi wcześniej rekwizytami. Na zmęczonych tańcem czekał poczęstunek. Uczniowie świetnie się bawili nie tylko w swoim towarzystwie, ale także wspólnie z rodzicami i nauczycielami. Niektórzy prezentowali tak wysokie umiejętności taneczne i chęć do tańca, że za swoja postawę zostali nagrodzeni. Królową Balu została Zuzanna Szewczyk, zaś Królem Balu został Jan Kęska.

 

Bal ósmoklasistów okazał się bardzo udany. Zarówno organizatorzy imprezy, jak i młodzież stanęli na wysokości zadania.

 

 

Anna Rutka, wychowawczyni klasy VIII

Zuzanna Szewczyk, uczennica klasy VIII

Red.


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej
Pod koniec czerwca rolnicy z gminy Kozienice przekazali do Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakład&oacut...
fot.ilustracja/pixabay.com
78 rodzinnych ogródków działkowych otrzyma wsparcie z budżetu Mazowsza. Decyzją radnych woj...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Już po raz piętnasty samorząd województwa ogłosił konkurs dla fotografów amatorów.&n...
fot.Enea
Zgodnie ze Strategią Rozwoju, Grupa Enea powołała spółkę Enea Nowa Energia, której zadaniem...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook