Dzisiaj jest poniedziałek, 24 lutego 2020 r., 55 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
[WIDEO, FOTO] Noc, którą zapamiętają na całe życie. Uczniowie z Zespołu Szkół w Kozienicach bawili się na „Studniówce”
Dodał: MaG, 26-01-2020 10:58, odsłon: 4390
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Wyjątkowe kreacje, wspaniałe fryzury i świetna zabawa. W sobotę uczniowie z czterech klas Zespołu Szkół nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach bawiło się na „Studniówce” w Centrum "Jagiellonka" w Jedlni.

Ponad 150 uczniów wraz z osobami towarzyszącymi bawiło się podczas balu studniówkowego.  W sobotę swój bal mieli uczniowie czterech klas Zespołu Szkół nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach i ich wychowawcy: Katarzyna Gregorczyk-Kubus, Aneta Turska, Joanna Turska oraz Marzena Gruszczyńska. Była to już druga studniówka maturzyści z zespołu. Jak bawili się ich koledzy tydzień wcześniej możecie zobaczyć TUTAJ.

 

Bal Studniówkowy rozpoczął się o godzinie 19.00. Uczniowie przybyli jednak wcześniej, by chwilę przez zabawą zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia grupowe. Nad całością pieczę sprawowali dyrekcja szkoły i nauczyciele wraz z rodzicami.

 

 

Sobotnia uroczystość rozpoczęła się od poloneza w wykonaniu uczniów klas maturalnych wraz ze swoimi wychowawcami. W skład komitetu organizacyjnego weszli Krzysztofa Lewandowska i Marcin Kusiak, którzy przywitali wszystkich gości.

 

 -Oficjalnego i uroczystego otwarcia balu dokonał dyrektor Ryszard Zając

 

Następnie głos zabrał dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Kozienicach Ryszard Zając, który serdecznie powitał wszystkich gości, nauczycieli, rodziców i przede wszystkim maturzystów – Drodzy uczniowie. Rozpoczął się właśnie wieczór, który wszystkim zapadnie w pamięci na długie lata. Mogę śmiało powiedzieć, że nie tylko jako dyrektor ale jako pracownik naszej szkoły, mam wielkie szczęście. My nauczyciele, mieliśmy i nadal mamy zaszczyt kontynuować kształtowanie waszej osobowości, waszego Ja, przy jednoczesnym towarzyszeniu wam, w tym trudnym momencie, gdy będziecie musieli dokonać wyboru decydujących o dalszym życiu. Okres nauki w liceum lub technikum to czas, w którym spotkani ludzie  oraz przeżyte doświadczenia procentują na przyszłość. Wpływ mamy również my, nauczyciele i pracownicy szkoły. W ciągu spędzonych ze sobą kilkudziesięciu miesięcy w naturalny sposób poznajemy się i zaczynamy darzyć sympatią, która jest w stanie przetrwać wiele. Dzisiejszy dzień, dzień studniówki, najpopularniejszy dzień szkolnej tradycji jest okazją podziękować wam za to, kim jesteście.  Za wasze starania, za to, że wykorzystaliście szansę  i perspektywy dane wam przez naszą szkołę. Dziś odtańczyliście poloneza  poprzez, którego daliście świadectwo swoich emocji i odczuć związanych z naszą szkołą i ludźmi, którzy towarzyszą wam przez wiele lat.

 


W imieniu starosty kozienickiego głos zabrał wiceprzewodniczący rady powiatu Mirosław Górka. Wiceprzewodniczący odczytał list starosty Andrzeja Junga, który życzył wszystkim maturzystom niezapomnianego i wspaniałych wrażeń sobotniego wieczoru. Kolejnym Gościem, który zabrał głos był zastępca burmistrza Kozienic Mirosław Pułkowski, który złożył gratulacje wszystkim maturzystom za odtańczenie poloneza i życzył, by tego wieczoru żyć chwilą i nie myśleć o tym co będzie za parę tygodni. Wiceburmistrz odczytał również list skierowany do uczniów od burmistrza Kozienic Piotra Kozłowskiego, który ze względów osobistych nie mógł być obecny podczas balu. Wspomniał także o ufundowaniu przez samorząd gminny długopisów dla wszystkich tegorocznych maturzystów. Najserdeczniejsze życzenia uczniom złożyła również dyrektor kozienickiego Liceum Ogólnokształcącego Ewa Malec. 

 

Następnie życzenia wszystkim uczniom przekazali przedstawiciele maturzystów Zofia Lewandowska i Adam Ośka oraz przedstawiciel samorządu uczniowskiego Julia Górka. W imieniu Rady Rodziców życzenia złożyła jej przewodnicząca Renata Wołos.

 

 

Część oficjalna zakończyła się wzniesieniem toastu za pomyślność dla maturzystów. Podczas studniówki uczniowie zapewnili wszystkim nie lada niespodziankę w postaci odtańczenia walca. Po części oficjalnej uczniowie opuścili salę udając się na obiad, który z pewnością dodał im sił potrzebnych do zabawy, która potrwała, aż do białego rana.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Starostwo Powiatowe w Kozienicach
„Minimalizacja występowania na terenie powiatu kozienickiego wirusa afrykańskiego pomoru świń ASF&r...
Ciekawy pojedynek sparingowy czeka w sobotę piłkarzy Energii Kozienice. Zmierzą się oni z czwartoligową L...
Fot. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka na czas ferii zimowych oferował szeroki wachlarz możliwośc...
Być w domu, zdać się na swoją samodzielność, ale czuć się bezpieczniej – tak mogą żyć seniorzy na M...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook