Dzisiaj jest środa, 23 października 2019 r., 296 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
[FOTO] Zebrano ponad 50 tysięcy złotych na rzecz kozienickiego hospicjum
Dodał: DL, 24-09-2019 15:18, odsłon: 1783

Na terenie Ogrodu Jordanowskiego w Kozienicach, 22 września odbył się I Festyn Hospicyjny. Organizatorami festynu było Hospicjum imienia Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej wraz z partnerami – w tym z głównymi partnerami, którymi byli Enea Wytwarzanie oraz LGD „Puszcza Kozienicka”. Atrakcji nie brakowało! Na scenie miały miejsce liczne koncerty i pokazy artystyczne, oraz licytacje, a także loteria fantowa z ciekawymi nagrodami.

Celem festynu było zbieranie datków na utworzenie hospicjum stacjonarnego na terenie powiatu kozienickiego. Podczas imprezy była prowadzona loteria fantowa oraz licytacja, z których dochód trafił na powstanie hospicjum. Burmistrz Piotr Kozłowski przekazał na wyżej wymienioną licytację "Złote Pióro Burmistrza Gminy Kozienice". Dzięki staraniu organizatorów, a także wszystkich, którzy przyszli w ten dzień wesprzeć ten szczytny cel udało się zebrać łącznie, aż 53 tys. 825 zł 15 gr.

 

Festyn rozpoczął się o godzinie 13 od części oficjalnej. Na scenie pojawili się przedstawiciele władz samorządowych,  a także organizatorzy festynu, w tym ksiądz Tomasz Pastuszka oraz przedstawiciele organizacji i firm, które wsparły I Festyn Hospicyjny, a mianowicie LGD „Puszcza Kozienicka” oraz Enea Wytwarzanie. Na festynie obecni byli również radny sejmiku wojewódzkiego Tomasz Śmietanka i poseł Andrzej Kosztowniak.

 

 Przedstawiciele władz samorządowych, organizacji i firm, a także księża zebrali się w tym dniu, aby wspólnymi siłami wesprzeć budowę kozienickiego hospicjum.

 

Burmistrz gminy Kozienice w swoim przemówieniu podkreślał między innymi swą radość wywołaną obecnością dużego grona ludzi o dobrych sercach, którzy przyszli na festyn, aby wesprzeć budowę hospicjum - Ludzie zdrowi jak i chorzy tworzymy jedno społeczeństwo, jedną rodzinę i nikt nie powinien być odstawiany na margines. Ciężko chorzy, którzy korzystają z hospicjów uświadamiają nas zdrowych jaka jest prawdziwa wartość życia i zdrowia. Jako gmina zaangażujemy się w tak szczytny cel jakim jest budowa hospicjum i przeznaczymy 60 tysięcy na stworzenie dokumentacji budowlanej, która zaadoptuje i rozbuduje jeden z obiektów na potrzeby funkcjonowania hospicjum na terenie ziemi kozienickiej. Dziękuję serdecznie za państwa obecność – mówił burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski.

 

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę.  Organizatorzy przygotowali całą masę atrakcji. Znajdzie się coś dla ducha i dla ciała. Odbyły się występy nauczycieli i uczniów Szkoły Muzycznej I Stopnia w Kozienicach. Wspaniałe połączenie stanowiły występy teatralne seniorów i młodzieży z Kozienickiego Domu Kultury imienia Bogusława Klimczuka. Na scenie pojawił się także wszystkim dobrze znany zespół "Relaks" pod kierownictwem Mirosławy Wójcickiej. Podczas festynu odbędzie się również prezentacja strojów ludowych i umundurowania sfinansowanych z funduszy unijnych LGD "Puszcza Kozienicka".

 

Na scenie swoje niebywałe umiejętności muzyczne zaprezentowali uczniowie I Szkoły Muzycznej w Kozienicach.

 

W międzyczasie prowadzone były licytacje. Licytowane były między innymi złote pióro burmistrza gminy Kozienice, które wylicytowano za 900 zł. Obiektem licytacji była również sukienka Magdy Gessler, którą ofiarowała jednej z pracownic podczas wizyty na ziemi kozienickiej. Ta wyjątkowa sukienka trafiła do wiceburmistrz Doroty Stępień, a cena jej wyniosła 200 zł. Marcin Łukasiewicz - wiceprezes Enei Wytwarzanie ds. pracowniczych wylicytował klucz do myjni bezdotykowej, który kosztował go 600 zł. Burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski również włączył się do licytacji kupując komplet mebli wypoczynkowych za 1700 zł. Jagoda wraz ze swoim tatą za 700 zł wylicytowali imię dla wspaniałego drzewa dębu, potomka Bartka.

 


 Podczas niedzielnych aukcji można było również wylicytować własnego dęba, który będzie potomkiem Bartka. Matką chrzestną nowego drzewa została Jagoda, której imię będzie nosił zasadzony podczas festynu dąb.

 

Dla najmłodszych została rozstawiona "Kraina Zabawy", w której każde dziecko z pewnością znajdzie coś dla siebie. Mediateka prezentowała zaś nowe technologie, w tym roboty, tablety i okulary wirtualnej rzeczywistości.

 


O gastronomiczne zaplecze festynu zadbały Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotowały rarytasy kuchni kozienickiej.

 

Zwieńczeniem niedzielnego festynu były występy zespołu disco polo "Crowd & Goran", oraz dobrze znanego kozienickiej publiczności "Quatro Band". Część artystyczną imprezy uświetnił występ Roberta Chojnackiego z De Mono. Na zakończenie festynu wylosowano również zwycięzców loterii fantowej. Do wygrania były między innymi zestawy gier planszowych, hulajnoga elektryczna Xiaomi. Nagrodą główną był telefon Huawei P smart Z, a także głośniki firmy JBL.

 


Dla Pani Justyny niedzielna loteria fantowa okazała się być szczęśliwa. Posiadany przez nią numerek zapewnił jej zdobycie nagrody głównej.

 

 

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Chętnych do zagrania w filmie nie brakowało. Zdjęcia do filmu fabularnego, krótkometrażowego pt. &...
PGE Obrót, wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów, uruchamia mobilny punkt obsługi. ...
Fot. Stanisław Błażyński/UGG
Po raz kolejny w piękną słoneczną niedzielę 20 października w Oleksowie, odbyły się uroczystości patrioty...
fot.archiwum
Samorząd Mazowsza zamierza odkupić od Nadleśnictwa Zwoleń działkę, na której wybudowana zostanie n...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook