Dzisiaj jest sobota, 11 lipca 2020 r., 193 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
Nie bójmy się jesieni – dzień seniora w Gniewoszowie
Dodał: KamZap, 22-11-2018 15:14, odsłon: 2226
fot. Stanisław Błażyński, Monika Wiraszka
fot. Stanisław Błażyński, Monika Wiraszka

W sobotę 17 listopada w sali stołówki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gniewoszowie spotkali się seniorzy z terenu całej gminy, żeby uroczyście obchodzić swoje święto pod hasłem „Nie starzeje się serce, które kocha”.

Wieczór rozpoczął się mszą św. w kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Gniewoszowie. Słowo do seniorów w homilii wygłosił ks. proboszcz Stanisław Grzmil.

 

Dzień Seniora skłania nas do refleksji nad miejscem starszych osób w życiu społecznym, rodzinnym i towarzyskim. Niewątpliwie należy im się duży szacunek za olbrzymi wkład, jaki wnieśli i wnoszą w życie społeczności Gniewoszowa, za doświadczenie, troskę o dzieci i wnuki. Seniorzy to bogata skarbnica wiedzy i życiowej mądrości, którą nabywa się z upływem lat.

 

W czasie spotkania wójt Marcin Gac złożył seniorom najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, sił i wytrwałości. Uśmiechu na co dzień oraz radości życia każdego dnia.

 

Po życzeniach wszyscy wysłuchali prelekcji magistrów fizjoterapii Katarzyny Wilk i Agaty Ślipskiej  z Centrum Kompleksowej Rehabilitacji Fizjomax pod tytułem „Co robić by jak najdłużej pozostać sprawnym” oraz Doroty Szałas „Jak uodpornić się przed zimą”.

 

Wieczór urozmaiciły występy artystyczne w wykonaniu przedstawicieli klubu seniora „Zawsze Aktywni” w Gniewoszowie oraz amatorskiej grupy kabaretowej „AGAT” działającej przy Centrum Aktywizacji Lokalnej w Pionkach.

 

Miłą i smaczną niespodzianką okazał się tort ufundowany przez Stanisławę Kuncką - prezes Gminnej Spółdzielni Samopomoc – Chłopska w Gniewoszowie.

 

Najstarszą uczestniczką wieczoru była Krystyna Radomska z Gniewoszowa, która w tym roku obchodzić będzie swoje 96 urodziny, a najstarszym uczestnikiem był 87 latek, Jan Szulikowski. Obydwoje Seniorzy z rąk wójta otrzymali dyplomy Super Seniora oraz kwiaty i drobny upominek.

 

Dyplom Super Babci otrzymała Pani Teresa Smal mająca 13 wnuków i 1 prawnuka, a dyplom Super Dziadka odebrał z rąk wójta Piotr Telka – dziadek 6 wnuków.

 

Później był czas na wspólne biesiadowanie, wspomnienia, rozmowy przeprowadzane w ciepłej i radosnej atmosferze, wspólne śpiewanie i taniec.

 

W przygotowanie uroczystości zaangażowani byli m.in.: stowarzyszenia „Lepsza Gmina Gniewoszów” i „NASZ BOREK”, członkowie klubu seniora „Zawsze Aktywni” oraz pracownicy urzędu gminy i Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gniewoszowie.

 

Danuta Błażyńska/redSkontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej
Pod koniec czerwca rolnicy z gminy Kozienice przekazali do Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakład&oacut...
fot.ilustracja/pixabay.com
78 rodzinnych ogródków działkowych otrzyma wsparcie z budżetu Mazowsza. Decyzją radnych woj...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Już po raz piętnasty samorząd województwa ogłosił konkurs dla fotografów amatorów.&n...
fot.Enea
Zgodnie ze Strategią Rozwoju, Grupa Enea powołała spółkę Enea Nowa Energia, której zadaniem...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook