Dzisiaj jest środa, 15 lipca 2020 r., 197 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
Debata na temat bezpieczeństwa w Gniewoszowie
Dodał: KamZap, 22-06-2018 22:54, odsłon: 1826
Fot. KPP Kozienice
Fot. KPP Kozienice

W środę 20 czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gniewoszowie odbyła się debata ewaluacyjna, na temat bezpieczeństwa na terenie powiatu kozienickiego. Jednym z jej punktów była ocena osiągniętych rezultatów i zakresu realizacji wniosków sformułowanych przez mieszkańców z zeszłorocznej debaty powiatowej, która miała miejsce w październiku.

Dwa lat z rzędu debata społeczna odbywała się w Kozienicach. W tym roku podjęto decyzję, aby odbyła się w Gniewoszowie, gdzie funkcjonuje komisariat policji podległy komendzie powiatowej policji w Kozienicach.


W debacie uczestniczyli m.in. starosta kozienicki Andrzej Jung, zastępca burmistrza gminy Kozienice Małgorzata Bebelska, wójt gminy Gniewoszów Marcin Gac, wójt gminy Sieciechów Marian Zbigniew Czerski, przewodniczący rady gminy Garbatka Letnisko Włodzimierz Mazur, przewodniczący rady gminy Sieciechów Kazimierz Mastalerz oraz radni, sołtysi, nauczyciele, młodzież szkolna oraz mieszkańcy.

Komendant powiatowy policji w Kozienicach insp. Tomasz Cybulski przedstawił ocenę stanu bezpieczeństwa na terenie całego powiatu kozienickiego, ze szczególnym uwzględnieniem gmin: Gniewoszów, Sieciechów oraz Garbatki-Letnisko. Omówił strukturę organizacyjną komendy powiatowej policji w Kozienicach i stan etatowy przy czym odniósł się do komisariatu w Gniewoszowie. Przedstawił dzielnicowych z terenu trzech gmin, którzy na co dzień stale współpracują z lokalną społecznością. W swoim wystąpieniu mówił również o realizacji wniosków zgłoszonych przez uczestników zeszłorocznej debaty powiatowej i podjętych czynności w tym zakresie.

Komendant omówił również zasady działania aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” i „Moja Komenda”. Zaznaczył, że to ważne narzędzie powstałe w celu lepszego komunikowania się społeczeństwa z policją. Z prezentacji przedstawionej przez komendanta wynika poprawa bezpieczeństwa w niemal wszystkich obszarach. Skrócił się czas dojazdu na interwencje, zwiększyła się liczba kierowanych patroli do służby. Zmniejszyła się przestępczość, odnotowano wzrost wykrywalności, a w szczególności przestępstw i wykroczeń najbardziej uciążliwych społecznie.


Po wystąpieniu Komendanta głos zabrał starosta kozienicki Andrzej Jung, który bardzo wysoko ocenił współpracę pomiędzy policją, a samorządem oraz wskazał na stałą poprawę bezpieczeństwa obywateli na całym terenie powiatu kozienickiego.


Zastępca burmistrza gminy Kozienice Małgorzata Bebelska, wskazała dobrą ocenę samorządu, omówiła realizowane programy i projekty na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców na terenie gminy zapewniając, że stale obszar ten będzie dofinansowywany. Odniosła się również do wniosków skierowanych do urzędu miejskiego w poprzedniej debacie i poinformowała, że trwa rozbudowa i unowocześnienie monitoringu miejskiego.


Po przemówieniach rozpoczął się najważniejszy punkt debaty ewaluacyjnej, czyli dyskusja. Była ona doskonałą okazją, by podzielić się swoimi uwagami w tak szerokim gronie osób reprezentujących instytucje odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa. Wszelkie wnioski i sugestie mieszkańców zapisano, a następnie zostaną przesłane do instytucji odpowiedzialnych za ich realizację. Podczas spotkania uczestnicy wypełnili również ankiety dotyczące organizacji i tematyki przyszłych debat.


Na zakończenie debaty Komendant Powiatowy Policji w Kozienicach insp. Tomasz Cybulski wraz z władzami samorządowymi podziękował odchodzącemu po 30-latach służby na emeryturę komendantowi komisariatu policji w Gniewoszowie podinsp. Jarosławowi Szczypiorowi. Jednocześnie został wręczony rozkaz o pełnieniu obowiązków na tym stanowisku dotychczasowemu naczelnikowi wydziału prewencji w komendzie powiatowej w Kozienicach podinsp. Adamowi Kultysowi.


W debacie uczestniczyli w charakterze obserwatorów przedstawiciele z Komendy Wojewódzkiej Policji z/s w Radomiu. Tego typu przedsięwzięcia jako doskonała forma współpracy ze społeczeństwem będą kontynuowane.

 

mł. asp. Ilona Tarczyńska 
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. CKA
Gmina Kozienice, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka i Enea Wytwarzanie zapraszają dzieci i mł...
Fot. Muzeum Regionalne w Kozienicach
W dniach od 15 lipca do 23 sierpnia 2020 roku w Muzeum Regionalnym w Kozienicach im. prof. Tomasza Mikock...
Fot. Rodzina jubilatki
Niecodzienny jubileusz obchodziła Pani Helena Wójcik z Garbatki-Letnisko. Czcigodna Jubilatka 11 l...
Fot. archiwum
Po upływie 10 miesięcy od momentu wyboru rady jednostki samorządu terytorialnego mieszkańcy mogą złożyć w...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook