Dzisiaj jest poniedziałek, 09 grudnia 2019 r., 343 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) Z patriotyczną pieśnią na ustach w Gniewoszowie
Dodał: MariuszBasaj, 14-11-2017 12:47, odsłon: 2139
fot. Stanisław Błażyński
fot. Stanisław Błażyński

W piątek 10 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gniewoszowie odbył się I Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej, Powstańczej i Żołnierskiej.

- Jak pięknie pokazać miłość do ojczyzny, jak pielęgnować kulturowe dziedzictwo kraju i regionu, jak uczyć dzieci i młodzież patriotyzmu? Myślę, że najlepiej śpiewająco - takimi słowami powitała uczestników przeglądu, ich opiekunów oraz rodziców Danuta Błażyńska.

 

Organizatorem wydarzenia Wójt Gminy Gniewoszów Marcin Gac, a honorowym patronem Starosta Powiatu Kozienickiego Andrzej Jung. 

 

W przeglądzie wzięło udział 7 wykonawców, w tym 3 zespoły - łącznie 28 osób, w przedziale wiekowym – od uczniów kl. IV do seniorów. Gospodarzy, czyli ZSP w Gniewoszowie reprezentowały: Zofia Pawelec, Agata Kobiałka, Katarzyna Mizak, Amelia Pawlik, przygotowane przez Bożenę Sykut. Publiczną Szkołę Podstawową w Wysokim Kole – Amelia Majewska, przygotowana przez Annę Burza. Publiczne Gimnazjum w Gniewoszowie reprezentowały Paulina Chmielewska, Aleksandra Szymańska oraz Nina Wrochna, Wiktoria Pawłowska i Aleksandra Ziemska (opiekun Bożena Sykut). Wystąpili także Klub Seniora z Piotrem Delą oraz Weronika Szafranek - uczennica LO im. KEN w Puławach.

 

Występy oceniała komisja w składzie: Monika Wiraszka, Marcin Gac oraz Barbara Woszczyk. Jury miało trudne zadanie, ponieważ trudno porównać występ solistki, grupy 3- lub 5-osobowej i 15-osobowego chóru.

 

Po wysłuchaniu pięknych i wzruszających interpretacji, zwłaszcza w wykonaniu najmłodszych wykonawców i burzliwych obradach komisja ustaliła werdykt. Nagrodę Andrzeja Junga Starosty Powiatu Kozienickiego otrzymała Paulina Chmielewska. Nagrody ufundowane przez wójta gminy otrzymali: 1. miejsce Klub Seniora 2. Amelia Majewska 3. Weronika Szafranek.

 

Po ogłoszeniu wyników Marcin Gac Wójt Gminy Gniewoszów podziękował wszystkim uczestnikom za wzruszające przeżycia, pogratulował odwagi oraz wręczył laureatom puchary i nagrody, a wszystkim pozostałym wykonawcom drobne upominki i dyplomy uznania. Na zakończenie złożył podziękowania wszystkim uczestnikom, przybyłym gościom, samorządowcom, sołtysom i mieszkańcom oraz zaprosił na kolejny przegląd piosenki za rok.

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Gotowanie na największej „Plenerowej patelni" w Polsce, wręczenie nagród laureatom konkursu ...
fot.SPK
6 grudnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kozienicach odbyło się posiedzenie Powiatowej Spo...
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Przeżyli wspólnie ponad 50 lat. Dostojnym Jubilatom wręczono kwiaty, dyplomy oraz upominki. Tej wy...
Do zdarzenia doszło w sobotę na oddziale wewnętrznym kozienickiego szpitala.   Jak przekazali świa...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook