Dzisiaj jest środa, 11 grudnia 2019 r., 345 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
‘Posiadam już doświadczenie, które teraz należy przekuć w efektywne działanie’. Rozmawiamy z wójtem Gniewoszowa Marcinem Gacem
Dodał: KamZap, 21-11-2018 17:20, odsłon: 3382

Rozmowa z Marcinem Gacem, który z imponującym wynikiem obronił fotel wójta Gniewoszowa. W pierwszej turze wyborów uzyskał on ponad 1000 głosów więcej niż pozostali kandydaci razem wzięci.

Redakcja: W tegorocznych wyborach samorządowych miał Pan ogromną przewagę nad pozostałymi kandydatami. Wygrał Pan w pierwszej turze uzyskując ponad 1000 głosów więcej niż pozostali kandydaci.  Ponadto spośród 15 miejsc w radzie gminy, 10 zajmą radni z Pana komitetu. Jak Pan sądzi co zdecydowało o takim poparciu społecznym?

 

Marcin Gac: Wydaje mi się, że wynik który uzyskałem jest odpowiedzią mieszkańców na moje działania na rzecz rozwoju gminy. Obejmując stanowisko wójta w sierpniu 2016 roku założyłem sobie, aby stworzyć jak najszersze porozumienie ze wszystkimi organizacjami i osobami, którym na sercu leży dobro gminy. Udało się to poprzez współpracę ze stowarzyszeniami oraz mieszkańcami. Wspólnie przez te dwa lata udało się nam poprawić infrastrukturę sportowo-rekreacyjną i turystyczną, a także poszerzyć działania dotyczące aktywizacji i kultury mieszkańców. Dołączając do tego inwestycje drogowe i komunalne mamy cały obraz zmian gminy.
Oczywiście taki wynik bardzo mnie ucieszył, ale dał również świadomość tego, że nadal trzeba pracować z determinacją na rzecz rozwoju gminy, bo mieszkańcy tego oczekują. 


Red: Czy uważa Pan, że skoro to Pana druga kadencja, będzie łatwiej?

 

MG: Uważam, że druga kadencja wcale nie będzie łatwiejsza. W tej chwili posiadam już doświadczenie, którego nie miałem na początku, lecz teraz należy je przekuć w efektywne działania.

Red: Jakie kroki podejmie Pan w pierwszej kolejności po rozpoczęciu nowej kadencji?

 

MG: Dalsze zarządzanie gminą będzie kontynuacją działań rozpoczętych wcześniej tzn. zakończenie rozpoczętych inwestycji takich jak targowisko i remiza strażacka.

Red: Którą część programu wyborczego zamierza Pan zrealizować najpierw i dlaczego?

 

MG: Moje działania będą skierowane na obniżenie kosztów zużycia energii elektrycznej poprzez modernizację oświetlenia na energooszczędne. Jest to działanie długofalowe więc należy rozpocząć go jak najwcześniej, aby w niedalekiej przyszłości uzyskać wymierne korzyści finansowe.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.pixabay.com/ilustracja
Monitory interaktywne, laptopy, meble, programy multimedialne i wiele innych pomocy dydaktycznych wskazan...
fot.KKS Kozienice
Już w najbliższą sobotę, 14 grudnia, siatkarze Enei KKS-u Kozienice podejmą na własnym parkiecie Extrans ...
Dyrektor Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia, Włodzimierz Pujanek oraz dyrektor ...
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrowni zaprasza na projekcje filmów w ramach XI...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook