Dzisiaj jest sobota, 11 lipca 2020 r., 193 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Enea Wytwarzanie dba o bezpieczeństwo. Nowy sprzęt dla strażaków z Elektrowni Kozienice
Dodał: KamZap, 27-02-2018 13:35, odsłon: 3785
Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy straży pożarnej Enei Wytwarzanie fot. Enea Wytwarzanie
Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy straży pożarnej Enei Wytwarzanie fot. Enea Wytwarzanie

Biuro Ochrony Przeciwpożarowej w Enei Wytwarzanie zakupiło nowy sprzęt, dzięki któremu znacznie wzrośnie bezpieczeństwo Pracowników i wyposażenia Spółki. Ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, mobilna pompa do przetłaczania łatwopalnych cieczy oraz szkoleniowy symulator pożarów pozwolą na skuteczne prowadzenie działań ratowniczych, również w obszarze ratownictwa ekologicznego. Pracownicy Enei Wytwarzanie nabędą też praktyczną wiedzę z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

Na wyposażeniu jednostki zakładowej straży pożarnej Enei Wytwarzanie pojawił się ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy marki Scania. Posiada napęd na sześć kół i pomieści 8 tysięcy litrów wody, a także 800 litrów środka pianotwórczego.

– Pojazd jest wyposażony w nowoczesną autopompę o wydajności 5800 litrów wody na minutę, maszt oświetleniowy oraz wyciągarkę, które pozwalają na prowadzenie skutecznych działań w trudnych warunkach terenowych. Eksploatacja samochodu wymaga posiadania wysokich umiejętności i znajomości nowoczesnych rozwiązań z dziedziny techniki pożarniczej, dlatego cała nasza załoga została odpowiednio przeszkolona. Nowy pojazd zastąpi mocno wysłużony model Jelcza z 1983 roku – mówi Sławomir Mika, kierownik Biura Ochrony Przeciwpożarowej w Enei Wytwarzanie.

Strażacy z Elektrowni Kozienice zakupili również mobilną pompę wraz z chemoodpornymi wężami do przetłaczania łatwopalnych cieczy, takich jak benzyna, olej napędowy, kwasy, czy ługi. Urządzenie posiada napęd elektryczny i z powodzeniem może pracować w strefach zagrożonych wybuchem.

 


– Pompa oraz zakupiony wcześniej zestaw specjalistycznych urządzeń przeznaczonych do zbierania mazutu, czyli tzw. skimmer umożliwią nam prowadzenie skutecznych działań ratowniczych również w obszarze ratownictwa ekologicznego – dodaje Sławomir Mika.

Od kilku tygodni jednostka straży pożarnej w kozienickiej elektrowni posiada także nowoczesny symulator pożarów. Jest to zestaw różnego rodzaju sprzętów służących do celów szkoleniowych z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

 


– Symulator umożliwia praktyczną naukę obsługi gaśnic oraz zrozumienie zasad stosowania różnych środków gaśniczych. Dzięki szkoleniu z „żywym ogniem” nasi Pracownicy uczą się także opanować strach w sytuacji pożaru. To bardzo ważne, bo to od ich umiejętności zależą ludzkie zdrowie i życie. Docelowo zamierzamy w ten sposób przeszkolić wszystkich Pracowników technicznych z Elektrowni Kozienice – mówi Remigiusz Wójcik, inspektor ds. nadzoru przeciwpożarowego w Enei Wytwarzanie.

Zakupiony przez Eneę Wytwarzanie sprzęt poprawi skuteczność prowadzonych przez strażaków akcji ratowniczych oraz poziom wyszkolenia pracowników w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

Mateusz Pułkowski   
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej
Pod koniec czerwca rolnicy z gminy Kozienice przekazali do Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakład&oacut...
fot.ilustracja/pixabay.com
78 rodzinnych ogródków działkowych otrzyma wsparcie z budżetu Mazowsza. Decyzją radnych woj...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Już po raz piętnasty samorząd województwa ogłosił konkurs dla fotografów amatorów.&n...
fot.Enea
Zgodnie ze Strategią Rozwoju, Grupa Enea powołała spółkę Enea Nowa Energia, której zadaniem...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook