Dzisiaj jest sobota, 11 lipca 2020 r., 193 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
Enea Akademia Talentów wystartowała. Czekają granty i stypendia
Dodał: KamZap, 13-09-2018 09:50, odsłon: 2006
O założeniach tegorocznej edycji mówiła Joanna Sobótka z Fundacji Enea Fot. Enea
O założeniach tegorocznej edycji mówiła Joanna Sobótka z Fundacji Enea Fot. Enea

W siedzibie Enei Wytwarzanie w Świerżach Górnych odbyła się konferencja dotycząca startu II edycji programu Enea Akademia Talentów w regionie kozienickim, a także w gminach Policzna, Zwoleń, Pionki i Jedlnia Letnisko.  Wziął w niej udział między innymi Krzysztof Szewczyk, pełniący obowiązki dyrektor radomskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Enea Akademia Talentów zainaugurowała swą działalność w ubiegłym roku. W tym roku ruszyła już druga edycja programu, któremu patronuje Mazowiecki Kurator Oświaty.  Konferencja poświęcona temu tematowi miała miejsce w Enei Wytwarzanie. Gości witał prezes spółki Antoni Józwowicz. Dyrektor radomskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Warszawie Krzysztof Szewczyk w swym wystąpieniu mówił o potrzebie wspierania młodych talentów oraz szkolnych projektów, które sprzyjają rozwojowi uczniów. Natomiast o tym, jak ważne jest takie wsparcie wspomniała Anna Grzesik, dyrektorka Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Opactwie,  placówki będącej laureatem poprzedniej edycji Enei Akademii Talentów. 

 

 

Do udziału w II edycji programu zachęcał Antoni Józwowicz, prezes Zarządu Enei Wytwarzanie.

 

 

W konferencji wziął udział Krzysztof Szewczyk, dyrektor radomskiej delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty.

 

 

Anna Grzesik, dyrektorka Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Opactwie mówiła o tym, co udało się zrealizować dzięki grantowi z Akademii Talentów.

 

Drugi z laureatów, 14-letni Krzysztof Paduch ze Zwolenia, zdobywca wielu prestiżowych nagród na konkursach akordeonowych nie mógł być obecny na konferencji, gdyż w tym czasie uczestniczył w międzynarodowym konkursie muzycznym. Zamiast niego przemawiał z ekranu film z jego udziałem i muzyką.

 

Założenia tegorocznej edycji programu przedstawiła Joanna Sobótka z Fundacji Enea - Uczniowie oraz szkoły mogą zgłaszać się do drugiej edycji programu Enea Akademia Talentów od 1 września – informowała. Poszukiwani są młodzi ludzie, którzy chcą się rozwijać w kierunkach naukowych, dyscyplinach sportowych i sztuce oraz szkoły z pomysłami na rozwijanie pasji swoich uczniów. Zwycięzców poznamy w styczniu. Zgłoszenia powinny napłynąć do 15 października. Do programu mogą zgłaszać się uczniowie szkół podstawowych (od V klasy wzwyż) i gimnazjów, którzy mają udokumentowane osiągnięcia i rozwijają swoje talenty w nauce, sztuce lub sporcie. Do udziału zapraszamy także publiczne szkoły podstawowe i gimnazjalne, które realizują autorskie projekty edukacyjne, wspierające rozwój zainteresowań i umiejętności uczniów w jednej z trzech kategorii: nauka, sztuka, sport. Utalentowani młodzi ludzie otrzymają stypendia w wysokości 3 000 zł, a szkoły granty o wartości 10 000 zł.

 

Konferencja stała się też okazją do krótkiej prezentacji innego projektu wspieranego przez Fundację Enea, który nosi nazwę „Zielone Oblicze Elektrowni Kozienice”. O tym zielonym obliczu Elektrowni mówił Jacek Tabor, prezes Mazowiecko Świętokrzyskiego Towarzystwa Ornitologicznego, które sprawuje opiekę przyrodniczą nad Elektrownią Kozienice. Mini wykład był ilustrowany ciekawymi fotografiami przyrodniczymi oraz wystawą. W październiku tego roku przedstawiciele Mazowiecko – Świętokrzyskiego Towarzystwa Ornitologicznego wraz z wolontariuszami Enei Wytwarzanie planują cykl spotkań w szkołach.    

 

Więcej informacji oraz regulaminy konkursu dotyczącego Enei Akademii Talentów znajdują się na stronie Enei TUTAJ

 

Materiały do pobrania można znaleźć TUTAJ. Natomiast jeszcze więcej szczegółów i informacji na temat startu drugiej edycji Enei Akademii Talentów dostępnych jest pod tym LINKIEM i ty LINKIEM. 
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej
Pod koniec czerwca rolnicy z gminy Kozienice przekazali do Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakład&oacut...
fot.ilustracja/pixabay.com
78 rodzinnych ogródków działkowych otrzyma wsparcie z budżetu Mazowsza. Decyzją radnych woj...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Już po raz piętnasty samorząd województwa ogłosił konkurs dla fotografów amatorów.&n...
fot.Enea
Zgodnie ze Strategią Rozwoju, Grupa Enea powołała spółkę Enea Nowa Energia, której zadaniem...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook