Dzisiaj jest niedziela, 12 lipca 2020 r., 194 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
[FOTO] Kozienice świętowały Dzień Energetyka! Na scenie wystąpili Kasia Kowalska i Krzysztof Cugowski
Dodał: DL, 08-09-2019 11:49, odsłon: 5201
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass

Kasia Kowalska oraz Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów byli gwiazdami tegorocznego festynu z okazji Dnia Energetyka. Wcześniej swoje największe przeboje zaśpiewały Dominika Kobiałka i Magdalena Anders. Organizatorzy zapewnili moc atrakcji dla dzieci i całych rodzin. Zabawę zakończył pokaz sztucznych ogni.

Organizowane tradycyjnie w pierwszą sobotę września przez Eneę Wytwarzanie i gminę Kozienice wydarzenie, w tym roku odbyło się 7 września na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki KCRiS w Kozienicach.

 

Obchody Dnia Energetyka rozpoczęły się już o godzinie 9 przemarszem orkiestry Szkoły Muzycznej w Kozienicach. W tym samym czasie rozpoczęto rozgrywki w turnieju tenisa ziemnego o Puchar Prezesa Enei Wytwarzanie – Antoniego Józwowicza.

 

Od godziny 10 otworzone zostało specjalnie miasteczko dla dzieci z takimi atrakcjami jak zabawki dmuchane, stoiska z animacjami i konkursami. Wiele ciekawostek czekało na gości w specjalnie przygotowanych na tę okazję strefach tematycznych. Nie zabrakło również stoisk prezentujących najnowsze technologie, w postaci prezentacji samochodów Tesla, a także wirtualnej rzeczywistości, czy wszelkiego rodzaju symulatorów.

 

Prezes Enei Wytwarzanie Antoni Józwowicz wraz z wiceprezesem Marcinem Łukasiewiczem i burmistrzem Piotrem Kozłowskim przekazali w tym dniu swą energię między innymi na wspieranie pomocy i akcji Szlachetna Paczka.

 

O godzinie 15.30 nastąpiło rozpoczęcie imprezy na amfiteatrze. Na scenie Enei rozbawiać najmłodszych zaczęli aktorzy teatru Maska z Rzeszowa. Zaprezentowali swój popisowy spektakl pod tytułem „Gra”. Kolejno na scenie pojawiła się orkiestra Szkoły Muzycznej w Kozienicach, a o godzinie 17 rozpoczął się koncert „Tribute to Amy Winehouse” w wykonaniu Magdaleny Anders. Jako następna przed publicznością zebraną w amfiteatrze wystąpiła Dominika Kobiałka – uczestniczka IV edycji The Voice of Poland.

 

 

Przed godziną 18 na teren ośrodka wjechała parada motocykli z działającego w Elektrowni Kozienickiego Stowarzyszenia Jednośladów „Hussar”.

 

Chwilę przed startem części oficjalnej na scenie Enei w ramach akcji Tornister Pełen Uśmiechu nastąpiło wręczenie podopiecznym Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Opactwie niezbędnych do nauki przyborów szkolnych. Połączenie sił dwóch wolontariatów pracowniczych Enei Wytwarzanie i Urzędu Miejskiego w Kozienicach zapewniło dzieciom dobry start w nowym roku szkolnym.

 


 Przybory szkolne wręczyli dzieciom wiceprezes Enei Wytwarzanie Marcin Łukasiewicz, zastępca burmistrza do spraw technicznych Mirosław Pułkowski oraz Justyna Tkaczyk-Kurek

 

O godzinie 18.45 rozpoczęła się część oficjalna imprezy. Antoni Józwowicz prezes Enei Wytwarzanie przywitał przybyłych gości w tym ministra Marka Suskiego, Adama Bielana – posła do Parlamentu Europejskiego. Następnie Marek Suski odczytał list premiera skierowany do pracowników Elektrowni „Kozienice”, naszego miasta i regionu. Premier podkreślił ważną rolę Elektrowni jaką odgrywa ona dla bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju. Podziękował wszystkim, którzy swoją ciężką pracą i profesjonalizmem budują sukces tej Elektrowni.

 

- Dzień Energetyka to dzień podziękowań, wspomnień i mówienia o przyszłości. Enea Wytwarzanie Elektrownia Kozienice to miejsce, gdzie mamy się czym chwalić. Dzięki wielu ludziom, którzy włożyli w to wszystko ciężką pracę udało nam się znaleźć w tym miejscu, w którym jesteśmy. Stanowimy piętnaście procent energii całego kraju - powiedział prezes Antoni Józwowicz.

 


- Enea Wytwarzanie to jest moc i energia! – dodał Antoni Józwowicz.

 

Później głos zabrał gospodarz gminy Kozienice – burmistrz Piotr Kozłowski.

 


- Elektrownia okazuje ogromne wsparcie dla kultury, sportu, a także edukacji i wolontariatu. To inwestycje w rozwój i w przyszłość naszą i naszych dzieci. W imieniu własnym oraz władz gminy Kozienice składam najlepsze życzenia wszystkim pracownikom sektora energetycznego – mówił burmistrz Piotr Kozłowski.

 

Jako kolejny głos zabrał poseł do Parlamentu Europejskiego Adam Bielan, który wyraził głębokie uznanie dla pracy jaką wykonują energetycy. W części oficjalnej miało także miejsce przyznanie odznaczeń dla zasłużonych dla energetyki i Elektrowni Kozienice.

 


Łącznie 30 pracowników Elektrowni odebrało odznaczenia.

 

Później przyszedł moment, na który wszyscy czekali – koncerty gwiazd wieczoru. Na scenie jako pierwsza pojawiła się Kasia Kowalska, która rozpoczęła swój koncert największymi przebojami. Wszystkie piosenki, które Kasia Kowalska zaśpiewała były dobrze znane publiczności i głośno odśpiewane. Będąc uczestnikiem tego wydarzenia można było doświadczyć niezwykłego klimatu, zasmakować świeżości, optymizmu, no i mijającego już lata. W przerwie między koncertami zostały przeprowadzone konkursy z udziałem publiczności, które sprawdzały wiedzę ochotników na temat Elektrowni i i historii Kozienic.

 


 

Około godziny 31 na scenie Enei wybrzmiało „atomowe gardło polskiego rocka”. Krzysztof Cugowski z „Zespołem Mistrzów” zagrał najlepsze utwory Budki Suflera, które od niemal pół wieku kształtują polską muzykę. Warto podkreślić, że artysta w tym roku świętuje 50-lecie pracy artystycznej. Potężny głos Krzysztofa Cugowskiego  i mocne gitarowe granie rozgrzały publiczność zgromadzoną w amfiteatrze do czerwoności.

 


 

Tę ogromną dawkę wrażeń spotęgował o godzinie 22.15 pokaz sztucznych ogni.

 


 


 


 


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej
Pod koniec czerwca rolnicy z gminy Kozienice przekazali do Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakład&oacut...
fot.ilustracja/pixabay.com
78 rodzinnych ogródków działkowych otrzyma wsparcie z budżetu Mazowsza. Decyzją radnych woj...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Już po raz piętnasty samorząd województwa ogłosił konkurs dla fotografów amatorów.&n...
fot.Enea
Zgodnie ze Strategią Rozwoju, Grupa Enea powołała spółkę Enea Nowa Energia, której zadaniem...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook