Dzisiaj jest piątek, 27 listopada 2020 r., 332 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
CHEM-MAX
Trudna sytuacja kozienickiego szpitala. Wstrzymanie przyjęć na porodówkę, problemy kadrowe, zakażenia i apel o pomoc
Dodał: DL, 22-10-2020 10:55, odsłon: 4079
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

Sytuacja w Szpitalu Powiatowym w Kozienicach jest bardzo trudna. Wykryto zakażenie COVID-19 wśród personelu medycznego w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, Oddziale Chirurgii Ogólniej, Oddziale Ginekologiczno-Położniczym, Oddziale Neurologii. Część pacjentów została wypisana do domu, niektórzy zostali przewiezieni do innych placówek medycznych. Pojawiły się także problemy kadrowe i finansowe, gdzie dyrekcja placówki wystosowała apel o pomoc, który znaleźć można poniżej.

Reklama oferta nasza w artykułach

Poszukiwany personel medyczny

 

Od 15 października 2020 roku Szpital Powiatowy w Kozienicach nie udziela świadczeń zdrowotnych w Oddziale Zakaźnym z powodu zakażeń koronawirusem wśród, głównie personelu lekarskiego i pielęgniarskiego. - Borykamy się już od dłuższego czasu z problemami kadrowymi w Oddziale Zakaźnym i nie tylko. Zwracaliśmy się z prośbą o pomoc do personelu medycznego nie tylko naszego SP ZZOZ, ale także do wszystkich medyków, którzy byliby zainteresowani pracą w naszym Szpitalu. Taką pomoc otrzymaliśmy, za co serdecznie dziękujemy pielęgniarkom z naszego podmiotu leczniczego oraz lekarzom z Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Kardiologii, którzy na ochotnika zaoferowali swoją pomoc. Niestety, to ciągle za mało - informuje dyrekcja szpitala.

 

Wstrzymanie przyjęć w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym

 

Pomimo wprowadzenia reżimu sanitarnego, stosowania środków ochrony osobistej, przeprowadzania badań wymazowych w kierunku zakażenia COVID-19 oraz szeregu innych zabezpieczeń przed zakażeniem koronawirusem wykryto zakażenie COVID-19 wśród personelu medycznego w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, Oddziale Chirurgii Ogólnej, Oddziale Ginekologiczno-Położniczym, Oddziale Neurologii. - W związku z tym jesteśmy zmuszeni ograniczyć udzielanie świadczeń medycznych w tych oddziałach, a w Oddziale Ginekologiczno – Położniczym wstrzymać przyjęcia. W Oddziale Intensywnej Terapii przebywa 5 pacjentów podłączonych do respiratora, co oznacza, że nie ma wolnego stanowiska intensywnej terapii dla innych chorych. Z powodu licznych zakażeń wśród personelu lekarskiego i pielęgniarskiego SP ZZOZ w Kozienicach pojawiły się także problemy z obstawieniem dyżurów w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym oraz Nocnej i Świątecznej Opiece Zdrowotnej. Zrobimy wszystko z naszej strony, aby jak najszybciej wznowić przyjęcia zarówno do Oddziału Zakaźnego, jak i Ginekologiczno – Położniczego. O wznowieniu przyjęć będziemy informować na bieżąco - mówi dyrekcja.

 

Braki kadrowe

 

Na chwilę obecną spośród pracowników SP ZZOZ w Kozienicach110 osób przebywa na zwolnieniach lekarskich. 29 osób jest objętych izolacją, w tym 6 lekarzy oraz 12 pielęgniarek, 1 ratownik medyczny, 1 sekretarka medyczna, 7 osób zatrudnionych  w administracji oraz 8 osób jest objętych kwarantanną przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Kozienicach.

 

- Codziennie jesteśmy stawiani w bardzo trudnej sytuacji, której niestety nie można przewidzieć, wirus nie zostawia kartki z informacją, kto z nas i który pacjent jest zarażony. Zastanawialiśmy się, w jaki sposób poradzić sobie z nawarstwiającymi się problemami. Mając na uwadze: utrzymanie ciągłości udzielania świadczeń zdrowotnych pacjentom we wszystkich zakresach oraz dobro pacjentów, nie tylko tych którzy są chorzy na COVID-19, ale też i tych którzy potrzebują pomocy medycznej z powodu nagłych zachorowań podjęliśmy szereg szybkich decyzji, które być może sprawią, że nadal będziemy funkcjonować na rynku świadczeń zdrowotnych, a przede wszystkim pomagać ludziom potrzebującym porady, opieki medycznej - informuje dyrekcja.

 

W związku z powstałymi brakami kadrowymi w oddziałach szpitalnych dyrekcja podjęła decyzję o powołaniu z dniem 21 października 2020 roku medycznego składu zabiegowego, który będzie tworzył personel medyczny Oddziałów: Chirurgicznego, Urologicznego, Urazowo-Ortopedycznego oraz Otolaryngologicznego. Powołanie medycznego składu zabiegowego pozwoli szpitalowi zapewnić całodobową opiekę lekarską i pielęgniarską dzięki połączeniu personelu oddziałów. Miejscem pracy dla powołanego medycznego składu zabiegowego jest V piętro, gdzie obecnie zlokalizowane są oddziały: Urologiczny i Urazowo-Ortopedyczny.

 

- Kolejną decyzją, jaką podjęliśmy jest utworzenie 2 stanowisk intensywnej terapii dla chorych nie tylko z COVID-19. W ten sposób zostaną zabezpieczeni chorzy, u których będzie konieczność zastosowania wentylacji mechanicznej przy pomocy respiratora z powodu np. nagłego zachorowania, albo przeprowadzenia zabiegu operacyjnego - przekazuje dyrekcja placówki.

 

Powołanie "Zespołu zarządzania kryzysowego"

 

Następnie Zarządzeniem Dyrektora SP ZZOZ w Kozienicach z dniem 20 października 2020 roku został powołany „Zespół zarządzania kryzysowego”, którego zadaniem będzie wspieranie Dyrekcji w zarządzaniu SP ZZOZ oraz monitorowanie na bieżąco sytuacji epidemiologicznej, a także szybkie reagowanie na pojawiające się problemy.

 

- Mając na uwadze duży wzrost zakażeń SARS CoV-2 i zachorowań na COVID-19 na terenie Polski oraz zmniejszającą się ilość wolnych łóżek dedykowanych chorym na COVID-19 podjęliśmy decyzję, że z dniem 22 października 2020 roku częściowo wznowimy działalność Oddziału Zakaźnego. Dzięki temu, że personel medyczny z innych oddziałów szpitalnych zadeklarował chęć pracy w Oddziale Zakaźnym do czasu powrotu lekarzy  i pielęgniarek Oddziału Zakaźnego do pracy będziemy mieli możliwość przyjąć od 5 do 10 chorych. Mamy nadzieję, że niebawem uda się nam wznowić w pełni udzielanie świadczeń zdrowotnych w Oddziale Zakaźnym zgodnie z poleceniem Wojewody Mazowieckiego, to znaczy mamy obowiązek zapewnić 24 łóżka dla chorych z COVID-19, w tym 2 stanowiska do wentylacji mechanicznej. Mimo bardzo trudnej sytuacji epidemiologicznej w SP ZZOZ i dużej absencji personelu medycznego cały czas dążymy do tego, aby prowadzić działalność leczniczą we wszystkich zakresach medycznych. Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna  oraz Podstawowa Opieka Zdrowotna udzielają świadczeń zdrowotnych wszystkim zgłaszającym się pacjentom. Laboratorium Analityczne Centralne oraz Pracownia Radiologii i USG funkcjonują w pełnym zakresie - mówi dyrekcja szpitala w Kozienicach.

 

Pomoc dla Szpitala Powiatowego w Kozienicach

 

Poniżej przedstawiamy apel dyrekcji placówki w Kozienicach o wsparcie finansowe.

 

"Niestety wszystkie nasze działania w celu utrzymania ciągłości udzielania świadczeń zdrowotnych pacjentom we wszystkich zakresach pociągają za sobą bardzo duże koszty. Stan epidemii, to bardzo trudny okres dla wszystkich podmiotów leczniczych. Od momentu ogłoszenia stanu epidemii rynek medyczny wygenerował bardzo wysokie koszty, niewspółmierne do możliwości finansowych podmiotów leczniczych. Można szczerze przyznać, iż w stosunku do ubiegłych lat ceny asortymentu medycznego, szczególnie sprzętu medycznego, leków, środków opatrunkowych oraz środków ochrony biologicznej będących zabezpieczeniem przed COVID-19 wzrosły o około 4, 5 krotnie. Stan epidemii i wzrost zakażeń koronawirusem oznacza dla szpitali konieczność zwiększania bazy sprzętowej i materiałowej, a tym samym dostosowania pomieszczeń w taki sposób, aby zapewniły bezpieczeństwo zdrowotne i epidemiologiczne dla pacjentów oraz personelu. Także pozyskanie do pracy kadry medycznej generuje wysokie koszty. Powszechnie wiadomo, że jest za mało wyspecjalizowanej kadry medycznej. Aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno pracownikom SP ZZOZ w Kozienicach jak i pacjentom należy przeprowadzić pewne prace budowlane, zakupić materiały do przeprowadzanych prac remontowo budowlanych, zakupić sprzęt i aparaturę medyczną. Na wszystkie nasze działania potrzebne są środki finansowe, ale także ucieszy nas zadeklarowanie pomocy przy pracach budowlanych. Dlatego pozwalamy sobie prosić o wsparcie dla SP ZZOZ w Kozienicach.

 

Pragniemy serdecznie podziękować za już otrzymaną wszelką pomoc od wielu firm
i osób prywatnych. Pragniemy podziękować przede wszystkim Enei Wytwarzanie, Fundacji „Zdrowe Dziecko”, Samorządom, fundacjom, przedsiębiorcom, instytucjom. Każda pomoc sprawia, że czujemy się bezpieczniej przy wykonywaniu powierzonych zadań w tak trudnej sytuacji spowodowanej epidemią COVID-19"

 

Osoby lub firmy, które chcą pomóc SPZZOZ w Kozienicach proszone są o kontakt telefoniczny, w godzinach 800 – 1500, na nr telefonu 48 67 97 200, lub e-mail: sekretariat@szpitalkozienice.pl, po godz. 1500nr tel. 48 67 97 100

 

Dla osób/firm zainteresowanych podajemy nr konta bankowego, na które można wpłacać środki finansowe.

 

Getin Noble Bank SA – Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach:56 1560 0013 2336 7257 5000 0001 w tytule wpisać: darowizna

 

Aby wesprzeć SP ZZOZ w Kozienicach wystarczy w zeznaniu podatkowym PIT wpisać Nr KRS: 0000146712 (Fundacja Zdrowe Dziecko)

 

Cel szczegółowy 1%: Szpital w Kozienicach

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. ilustracja/pixabay.com
Ministerstwo Zdrowia przekazało raport dotyczący aktualnej liczby zakażeń w powiecie kozienickim.
Mateusz Morawiecki / Źródło: Twitter / KPRM
- Dzisiaj wdrażamy tarczę 2.0. To co najmniej 35 do 40 miliardów złotych - powiedział premier Mate...
Fot. Damian Latos, Julia Grotkowska/Agencja Arpass - zdjęcie archiwalne
Tegoroczni maturzyści z powiatu kozienickiego nie zatańczą uroczystego poloneza na tradycyjnej studni&oac...
fot.Jarosław Kalinowski  Poseł do Parlamentu Europejskiego
Wspólna Polityka Rolna Unii Europejskiej (WPR) to termin bliski europejskim rolnikom, bo zawiera s...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Ministerstwo Zdrowia przekazało raport dotyczący aktualnej liczby zakażeń w powiecie kozienickim.
Fot. Facebook - Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej
Mistrz jesieni ligi okręgowej Energia Kozienice i mistrz jesieni w czwartej lidze Pilica Białobrzegi w śr...
Po wieloletnich staraniach samorządu Mazowsza o włączenie części regionu do programu Polska Wschodnia, st...
Fot. Enea Wytwarzanie - W uroczystości brał udział Andrzej Byzdra, który pełnił funkcję prezesa HDK PCK w Elektrowni „Kozienice” przez 30 lat
Tegorocznym obchodom Dni Honorowych Dawców Krwi PCK w Kozienicach towarzyszył jubileusz 45-lecia p...
Kryminalni z kozienickiej policji zatrzymali w zeszłym tygodniu dwie osoby. Pierwszy z nich, 41-latek z p...
Fot. Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass - I Kozienicki Kiermasz Świąteczny w 2019 roku
Burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski poinformował, że z uwagi na panującą sytuację w naszym kraju, w...
Fot. Enea KKS Kozienice
Dwa spotkania czekają w najbliższy weekend siatkarzy Enei KKS-u Kozienice. Podopieczni Marka Grzelczaka w...
Wczoraj kozieniccy policjanci działający w mazowieckiej grupie „Speed” zatrzymali prawo jazdy...
Fot. Urząd Miejski w Kozienicach
W dniu dzisiejszym przed Urzędem Miejskim w Kozienicach odbył się odbiór łodzi ratunkowej Brema 43...
Fot. Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice
Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice organizuje spotkanie autorskie online z Marcinem Koziołem. Spotkanie...
Fot. ilustracja/pixabay.com
PKP PLK na początku września zakończyło nabór wniosków do Programu Kolej Plus. Do zarządcy ...
W tym roku instytucja obchodzi jubileusz 15-lecia istnienia, niestety zaplanowane obchody przerwała pande...
fot. OSP Brzóza
Tuż po godzinie 9 rano służby ratownicze zostały poinformowane o awaryjnym lądowaniu awionetki na polach ...
Fot. Facebook - OSP Brzóza
Do zdarzenia doszło 24 listopada po godzinie 6 w Studziankach Pancernych. Brały w nim udział dwa samochod...
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje dotyczące koronaw...
Fot. ilustracja/pixabay.com
„Kozienice i pandemia” to tytuł kolejnego konkursu ogłoszonego przez Kozienicki Dom Kultury i...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook