Dzisiaj jest środa, 23 października 2019 r., 296 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Blisko dwa miliony złotych dla uczniów szkół podstawowych w gminie Kozienice
Dodał: DL, 27-08-2019 16:19, odsłon: 725
fot. ilustracja/pixabay.com
fot. ilustracja/pixabay.com

Stowarzyszenie Edukacja i Nauka, która jest liderem projektu wraz z partnerem gminą Kozienice zrealizują projekt pod tytułem „Dobry start w przyszłość”. Na rzecz tego projektu wpłynie do gminnej kasy prawie 1,7 mln złotych, z czego około 1,6 mln złotych pochodzić będzie z dotacji. W projekcie weźmie udział 500 uczniów z dziewięciu szkół w naszej gminie.

Projekt będzie realizowany w ramach dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, działanie 10.1 Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży, poddziałanie 10.1.1 Edukacja ogólna i ma za zadanie rozwijać umiejętności niezbędne do funkcjonowania na nowoczesnym rynku pracy.

 

- Celem głównym udzielonego wsparcia jest wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z terenu Gminy Kozienice – informuje Piotr Kozłowski, burmistrz gminy Kozienice.


Działaniami projektowymi objęte zostały następujące szkoły: PSP nr 1, PSP nr 2, PSP nr 3, PSP nr 4 - w Kozienicach, a także PSP w Stanisławicach, PSP w Wólce Tyrzyńskiej, PSP w Ryczywole, PSP w Woli Chodkowskiej oraz PSP w Świerżach Górnych. W ramach projektu przewidziano udział 500 uczniów z klas II – VIII.

 

Zajęcia dla uczniów prowadzone będą w następujących zakresach tematycznych: kształcenie kompetencji kluczowych, kształcenie umiejętności informatycznych (warsztaty robotyczne i warsztaty eksperymentalnych DaVinci) rozwój umiejętności niezbędnych na rynku pracy.

 

Projekt przewiduje również szkolenia doskonalące dla 150 nauczycieli z 9 szkół podstawowych w zakresie podnoszenia kompetencji cyfrowych i korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych.

 

W okresie trwania projektu dla uczniów zaplanowano realizację: 1500 godzin szkoleniowych kształcenia kompetencji kluczowych, 1680 godzin zajęć robotycznych, 420 godzin warsztatów eksperymentalnych Da Vinci, 300 godzin zajęć kształcenia umiejętności niezbędnych na rynku pracy. Ponadto, przewidziano również 90 godzin szkoleniowych kształcenia kompetencji informatycznych u nauczycieli.


Szkolenia i warsztaty w ramach projektu „Dobry start w przyszłość” rozpoczną się w październiku tego roku i będą realizowane do końca lipca 2021 r.

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Chętnych do zagrania w filmie nie brakowało. Zdjęcia do filmu fabularnego, krótkometrażowego pt. &...
PGE Obrót, wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów, uruchamia mobilny punkt obsługi. ...
Fot. Stanisław Błażyński/UGG
Po raz kolejny w piękną słoneczną niedzielę 20 października w Oleksowie, odbyły się uroczystości patrioty...
fot.archiwum
Samorząd Mazowsza zamierza odkupić od Nadleśnictwa Zwoleń działkę, na której wybudowana zostanie n...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook